Helezon Tip Dip Sıyırıcı Süpürge

Ürün Detayları

Dip sıyırıcı süpürgeleri; düz tabanlı silo içerisinde doğal akışla boşaltılamayan buğday, mısır, ayçiçeği, kanola gibi taneli ürünlerin kolay ve hızlı bir şekilde merkez akış noktasına iletimini sağlar. Boşaltma işlemini silo içerisinde 360 derece tur atarak yapmaktadır. Yatay depo boşaltma sistemlerinde de tercih edilmektedir. Müşteri isteğine bağlı olarak üretim tiplerimiz;

» Orta Hizmet
» Ağır Hizmet
» Ultra Ağır Hizmet

Silo çapına ve kapasiteye uygun güçlü yarım ay tüp gövde olarak imal edilmektedir. Helezon çapı ve hatvesi değişkendir. Kapasite ayar sürgüleri mevcuttur. Helezon dönme hareketi ve süpürge gövdesinin silo içerisinde ilerlemesi tek bir motordan sağlanmaktadır. Süpürge, hareket doğrultusundaki yığın mal durumuna göre ilerler veya durur.

Ağır ve Ultra Ağır Hizmet dip sıyırıcı süpürgelerde;
» Balatalı ve frenli hareket aktarma sistemi
» Mekanik olarak ayarlanabilir yürüyüş hızı
» Kauçuk kaplanmış, farklı çapta, özel desenli tekerlekler
» Zemin yüzeyine uyumlu açısal ayarlanabilir tahrik tekeri
» Zemin yüzeyine uyumlu açısal ayarlanabilir kılavuz tekerleri.
» Kılavuz tekerlere hareket iletimi için mafsallı şaft
» Kavrama ve anti-patinaj sistemi
» Büte rulmanlı askı yataklar
» Muhafaza altına alınmış tahrik sistemi mevcuttur.

İsteğe bağlı olarak elektrik ileticili sistem kullanılmaktadır. Döner konnektör adı verilen yalıtımlı elektromekanik cihaz sayesinde elektrik enerjisi ana motora iletilmektedir. Silo içerisinde elektrik kablosu olmadığı gibi süpürgeyi çalıştırmak için operatörün içeri girmesine de gerek yoktur. Opsiyonel olarak tahrik sistemi silo altında bulunan süpürgeler özel olarak imal edilmektedir. Standart üretim boyalı çelik galvanizli çeliktir.