Hacimsel Kantar

Ürün Detayları

Altınbilek Hacimsel Kantarları serbest akışlı dökme kuru maddelerin ekonomik olarak yükleme ve boşaltma işlemlerinde kullanılır. Özellikle tahıl işleyen ve/veya depolayan işletmelerde tercih edilmektedir. Hacimsel kantar %1-1,5 doğruluk ile yükleme yapabilmektedir.

Altınbilek Hacimsel Kantarları yüksek yükleme kapasitesi ile kamyon, tanker, vagon vb. araçların tonaj ayarlamasını sağlamaktadır. Araç yüklemelerinde hedef miktarı sağlayıncaya kadar yaşanan araç gel-git işini ortadan kaldırır. Bu sebeple enerji, zaman ve iş gücü açısından kazanç elde edilmektedir. Sınırlı alan içerisinde montajı kolaydır. Servis hizmeti gerektirmez; kullanıcı kolayca kalibre edebilir.

Çalışma şekli; tahrik ünitesi tarafından döndürülen silindirik ana gövde içindeki döner çark, giriş kısmından alınan ürünü çıkış kısmından boşaltmaktadır. Bu esnada tahrik ünitesine bağlı bir sayaç tarafından döner çarkın dönüş sayısı kontrol edilmektedir. Böylece miktarı önceden belirlenmiş ürün izin verilebilir toleranslar içinde aktarılmış olur.

Gözetleme kapağı kontrol amaçlıdır ve giriş kısmında bulunan akış kontrol sensörü ürün akışı kesildiğinde cihazı otomatik olarak durdurmaktadır.