Döner Tambur Elek

Ürün Detayları

Temizleme sayesinde sap, saman, ağaç parçaları, mısır koçanı parçaları, çöp gibi istenmeyen maddeler diğer ekipmanlara zarar vermez. Tahıl ve bakliyat için kaba temizleme, hassas temizleme, tohum temizleme ve sınıflandırma gibi uygulamalar yapılabilir.

Sürekli dönme hareketi sebebiyle ürün akıcılığı daha iyidir. Vibro eleklere göre daha hassas ve daha hafif yapıdadır, bakımı kolaydır. Elekler kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir ve çok büyük yabancı maddeleri elek giriş ve çıkışlarını tıkamadan ayırabilmektedir.

Tambur elekleri, güçlü dizayn edilmiş yapısıyla yüksek verim ve düşük enerji tüketimi sağlar. Elek delik çapları ürüne göre değişir. Elek değişimi kolay açılan yan kapaktan hızlı bir şekilde yapılır. Elekler, rulolar eleme esnasında kendi kendini temizler. Elenecek malın içindeki yabancı madde durumuna göre Tambur açısı ayarlanabilir ve açısal ayarlama motorlu bir hareket mekanizması ile yapılmaktadır. Tamburun dönme hızı elektronik olarak ayarlanabilir. Kontrol noktalarından numune alarak çalışma esnasında ayıklama kontrol edilebilir.

Müşterilerden gelen talebe göre galvanizli veya boyalı olarak imal edilmektedir.